[19. - 21.8.2016] | Moto GP a trapasy s cizinci

23. srpna 2016 v 15:06 | Molly. |  deníček

ahoj všichni.

Dlouho jsem se neozvala. Já vím. Tentokrát jsem si řekla, že bych Vám mohla napsat něco o mé brigádě, která se konala minulý víkend. Šlo o brigádu na Moto GP Grand Prix v Brně, kde jsem byla jako bezpečnostní služba. Br, zní to divně ale prostě měla jsem na visačce security & police. Hodně dlouhou chvíli jsem se s nimi hádala, že chci být místo police skříň ale neprošlo mi to. Zpět k tématu. Řeknu Vám to tak nějak od začátku co a jak a taky se s Vámi podělím o mé trapasy, které se mi během těch 3 dnů staly. A že jich zrovna málo nebylo. V pátek čili 19-tého, jsme měli odjezd firemním autobusem v 5:15. Vstávala jsem ve 4 a to bylo asi to nejhorší z celého dne. Cesta trvala asi tak hodinu a čtvrt. Po příjezdu tam jsme vysedli, šli si pro security vestu, přidělili nám vysílačku abychom se mohli spojit, kdyby byl jakýkoliv problém a nakonec jsme dostali ty krásné visačky s napísem '' security & police ''.

Pak si nás volali různí vedoucí toho celého areálu, nasedli jsme do auta a odvezli nás na naše dané stanoviště, kde jsme měli zůstat po celých 12 hodin. Já s kamarádkou jsme byli u tribuny značky T6. Byli jsme v místě, kde mohli lidi jen s lístkem na tribunu 4 (T4) a tribunu 6 (T6). Lidi s lístkem jako je '' Gold / Silver / VIP '' jsme prostě museli vyhodit. Takže můj úkol s kamarádkou bylo hlídat vstupenky aby na T6 šli opravdu jen lidi co mají lístek na T6. Pochopitelně. Docela jsme se málo oblékli, takže jsme asi tak do 11 mrzli. Závody začínali až v 9 hodin, takže jsme tam od půl 7-mé docela mrzli jen tak. Měli jsme taky výhodu, že hned vedle tribuny jsme měli stánek s občerstvením a toalety. No, toalety. Jednoduše toi-toiky, které jsem myslela, že se semnou převrhnou, když jsem si ''sedla''. Hned v pátek mi začal teror. Jelikož já moc angličtinu neumím a tak nějak jsem počítala s tím, že tam budou hlavně cizinci, tak mi nezbývalo nic jiného než mít rychlokurz. Absolutně jsem nerozuměla některým dotyčným ani ťuk a ještě obzvlášť když projížděli motorky, protože jsme byli poměrně dost blízko dráhy. To byla asi tak ta největší sranda. Pak za námi přišli nějací slovinci a ptali se nás kudy se dostanou ke startu, no a jelikož my nejsme ani jedna moc v angličtině excelent k tomu oni mluvili napůl slovinsky a napůl anglicky a ještě jsme ani nevěděli kde start je, protože jsme dostali jenom na povel tohle místo a žádné další instrukce jsme nedostali, tak to byla docela dost sranda. Nějak jsme se s nimi domluvili, že musí jít po cestě. Pak si s námi začali dělat fotku a smáli se nám. No problema.

V sobotu 20-tého jsme odjížděli firemním autobusem ve 4:45, takže vstávačka v půl 4. Myslela jsem, že umřu. Tentokrát jsem se totálně nabalila, vzala si i termosku s čajem, která se mi hned po příjezdu tam rozbila, takže jsem musela nějaký litr čaje vypít najednou, protože by se mi to jinak vylilo v batohu. Super. Dělali jsme si tam docela bufet, jelikož jsme tam seděli na schodech tribuny, já čaj, kamarádka kafe v termosce a jedli si tam naše svačiny. Super pohled. V sobotu to bylo takové příjemnější, protože nám konečně nebyla taková zima, lidi byli příjemní, usmívali se a prostě bylo to strašně super. Později za mnou přišel jeden slovák a říkal mi, že mám strašně pěkné brýle a jestli si je může vyzkoušet. On mi pro změnu dal ty jeho. Pak se semnou vyfotil a celou dobu se mi ty brýle snažil ukradnout. Bylo tam taky pár lidí, kteří se mi vysmívali za to, že jim nerozumím. Pak už jsem ztrácela trpělivost a tak jsem si začala z nich dělat srandu já. Jakože '' Čiao debile, go go a nezdržuj mě furt '' No prostě bylo to boží. Ještě, že mi nikdo nerozuměl. Pak už jsme se s kamarádkou začínali nudit, tak jsme se koukali pro krásných cizíncích a usmívali se na ně. Probírali jsme jak má kdo pěkné oči, postavu, vlasy, a prostě celkově ti motorkáři byli k sežrání. Když už závody skončili, šli jsme si sednout za technikama a pokecali jsme s nimi a čekali na odvoz k firemnímu autobusu.

V neděli 21-ho jsme měli odjezd stejně jako v sobotu. Pršelo, takže jsme prostě stáli u nezastřešené tribuny jen tak. Pak nám to nedalo a šli se schovat k technikům do boudy nebo jak to nazvat. Tam jsme si taky nechali batohy a čekali na vedoucí až nám přivezou pláštěnky. Když je přivezli, musím říct, že to byly pláštěnky na jedno použití. Vypadali jako ultra XXL šprcky ale tak aspoň nás ochránili, před deštěm, který trval do 1 hodiny odpoledne. Bylo to hrozně super, moc jsme se nasmáli a taky jsme v těch šprckách tančili, takže z nás lidi měli docela srandu. Ale co. Nevadí , aspoň byla super nálada. Potkala jsem tam jednoho chlápka, který nějakým způsobem obešel bránu tak jsem si ho odchytla a byl to nakonec fotograf, který mi řekl, že mě klidně někdy nafotí a kamarádku taky. Vyfotil nás v těch šprcách, takže Vám fotku dodám později až mi ji on sám pošle. Když přestalo pršet, přijeli pro nás vedoucí a že jdeme na jiné stanoviště. Děsně jsme se báli, že jsme něco pokazili nebo tak. Dělali si z nás srandu, že půjdeme policistům kydat hnůj po koních a tak ale nakonec nás postavili k bráně kde bylo parkoviště, takže jsme nesměli nikoho z parkoviště pouštět dokud neodejdou všichni lidi z areálu ven. No a pak jak se všechno uklidnilo, tak jsme jeli domů.

Musím celkově říct, že to bylo strašně užasné. A teďka ty mé trapasy. No tak už to, že jsem neuměla anglicky byl jeden velký trapas ale nějak se to zvládlo. No prostě v tom místě kde jsme byli, byla taková díra do plotu no a lidi měli tendenci jí procházet aby se vyhli kontrole u brány, která by je vyhodila, že jo. No a prostě stál tam jeden chlápek a tak jsem šla za ním ať mi ukáže lístek a když jsem přišla k němu a poklepala mu na rameno tak se na mě otočil se slovy '' chceš mi pomoct se chcaním nebo co potřebuješ? '' Takže jsem se prostě cítila trapně, že jsem ho vyrušila u močení. Pak přišel asi na největší trapas co tam byl. Stály jsme s kamarádkou u vchodu na tribunu a bavili se tak nějak o těch cizincích tam a tak. No a za náma stal jeden fakt dost pěknej borec. Měl strašně krásné hnědé oči a celkově vypadal prostě strašně hodně a furt se nás tam usmíval a mrkal. No a pak kamarádka na mě přišla s tím, že se mu postavil, tak jsem se nenápadně podívala a bylo to tak. Tak jsme se prostě bavili, že to je nějaký úchyl a takové. No a asi tak po 15 minutách našeho rozhovoru, prostě se ten týpek na nás sklonil a řekl '' sličny, já vám rozumět '' a začal se neuvěřitelně smát. No takže trapas. Celou tu dobu co za námi stál nám rozuměl, protože jsme přišli na to, že je to Srb a že mají dost stejný slovník se stejnými významy jako my. Trapas. No a jako poslední se mi stal v neděli. Já jsem se totiž nějak za ty dva dny opálila v obličeji, takže jsem byla tak nějak červená prostě. No ale přes makeup to nebylo vidět. A prostě v tu neděli se na mě prostě nějak lidi moc dívali a smály se na mě a takto a já nechápala proč. Jsem si prostě říkala '' co je na mě jako divného? '' jako, ne že by na mě normálně něco divného nebylo ale tak chápete ne? No a tak jsem se koukla do zrcátka a já prostě měla na nose ten makeup smytý, takže jsem prostě měla nos červený a všude byl ještě makeup, takže jsem vypadala jako klaun z cirkusu s červeným frňákem. Plus se mi ještě díky dešti začali kroutit vlasy, takže jsem byla pundl a klaun v jednom. Sranda. Bylo to nejvíc úžasný a nelituju téhle brigády, strašně jsem si to užila, lidi parádní, spolupracovníci parádní. A holky? Pokud by jste si chtěli najít kluka nebo se prostě jen tak koukat na krásné kluky, rozhodně tam jeďte!

Jak jste strávili prázdniny Vy pracovně? Měli/Máte nějakou brigádu?

mějte se fantasticky ☺
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti můj blog ?

Ano 87.5% (35)
Ne 12.5% (5)

Komentáře

1 Kix*♥ | Web | 23. srpna 2016 v 15:31 | Reagovat

Téda dneska docela dlouhý článek, ale strašně mě to bavilo číst co jsi zažila na brigádě... náhodou paráda tyjo! Až na některé ty trapasy to muselo být skvělé... a náhodou i díky těm trapasům na to budete ty i kámoška určitě dlouho vzpomínat! :D Navíc je děsně fajn, když si najdeš brigádu, kde můžeš být třeba i se svou kámoškou nebo prostě s někým koho znáš ^_^ je to takové lepší :-)
A rozhodně je takováto brigáda zajímavější než někde stát jak osel u pásu ve fabrice ^_^ Hned bych něco takového vyzkoušela taky!
A ty trapasy fakt pobavily! :D I když to v té dané situaci asi nebylo moc příjemné! :D :-)
Já jsem prázdniny strávila pracovně, pna úřadě :-) tam, kde pracuju už od ledna... takže žádná velká zábava.. rozhodně ne taková, jakou jsi mohla zažít ty :-( :D
Skvělý článek ^_^ a to vstávání by mě nezabilo, já naopak miluju takové brzké vstávání :D ale zase večer moc dlouho nevydržím a padám únavou, no :D -_-

2 Olja:) | Web | 24. srpna 2016 v 16:16 | Reagovat

Koukám, že jsi to měla docela perné :D já brigádničím celé léto a zrovna v animaci je těch trapasů hodně hodně :D a nejhorší je, že jak jsem pořád na očích hostům, tak ty trapasy samozřejmě většinou všici vidí. S těma cizincema si hlavu nedělej .. já kolikrát řekla nějakou totální blbost :D ale jde o to se poučit z vlastních blbostí :D

3 MARY || BUBBLEGUM-BITCH | Web | 24. srpna 2016 v 19:06 | Reagovat

Vstávanie o štvrtej? :O Fú, to muselo byť naozaj šialené, ja osobne mám veľký problém so skorým ranným vstávaním :D V prvom rade ti musím napísať, že ťa neskutočne obdivujem za to, že si si trúfla na takúto brigádu, klobúk dolu! Ja by som niečo takéto robiť nedokázala a ak by som mala ešte s ľuďmi komunikovať v cudzom jazyku... To fakt nie. Myslím si, že po anglicky by som sa vedela celkom fajn dorozumievať ale aj tak mi to príde strašne neprirodzené, ak mám s niekým komunikovať v cudzom jazyku :D Ale ako píšeš, aspoň ste tam mohli obzerať pekných cudzincov :D Ja mám pre motorkárov celkom slabosť čiže si viem predstaviť, že to musel byť veľmi pekný pohľad! Tiež by ma dosť vytočilo, ak by si zo mňa niekto robil ustavične srandu, že nerozumiem. Muselo to byť nepríjemné. Tá príhoda s tým fotografom je úžasná, neskutočne sa teším na to, až sem pridáš fotku v tých pršiplášťoch! :D A na trapase so Srbom som sa fakt pobavila a zasmiala! :D  Ale ako si to tak čítam, máš naozaj krásne zážitky, na ktoré budeš určite dlho spomínať a normálne premýšľam, že sa už najbližšie nebudem tak báť keď budem hľadať brigádu a zostanem otvorená všetkým možnostiam :D

4 Molly. | E-mail | Web | 25. srpna 2016 v 10:56 | Reagovat

[3]: Taky jsem v prvním momentě přemýšlela jestli jít nebo nejít ale udělala jsem správně, že jsem šla. Rozhodně až budeš hledat novou brigádu, neboj se nových možností! Třeba se takhle taky zasměješ jako já ♥ a Děkuju moc!

5 Elly | Web | 25. srpna 2016 v 21:26 | Reagovat

Viděla jsem na Insta různé fotky:D Já brigádu letos neměla, ale příští rok už chci nějakou mít:)

6 MILKONAIRE | Web | 26. srpna 2016 v 2:11 | Reagovat

Páni, ty jsi docela továrna na ty trapasy, každopádně máš super vzpomínky! já se nejvíc amála asi u toho čůrajícího chlápka :D Moje kamarádka jezdívá často do Brna na ty motorky, je dost možné, že tam byla, ale vůbec nevím proč to sem tahám :D Vstávání ve čtyři hodiny by mě seriózně zabilo. Já jsem dělala tři měsíce v KFC, ale je to tam tak šílené, že se to nedalo vydržet :D Ty si jako security musela být ale dobře placená, tam máš myslím nějaké bonusy za to, že se vystavuješ nebezpečím napadnutí nebo tak něco, ne? :O

7 ~*~Janii~*~ | Web | 26. srpna 2016 v 14:40 | Reagovat

tak to jsi to měla zajímavé, chudák ten chlap co čůral :D :D :D :D Já měla přes prázdnin brigádu na zmrzlině , dnes jsem tu naposledy :)

8 KatkaInk | Web | 26. srpna 2016 v 23:11 | Reagovat

Ja pracujem celý rok a leto nie je výnimkou :) Ale stíham si aj užiť :) Ale článok pobavil :D

9 Mona | Web | 27. srpna 2016 v 15:36 | Reagovat

Páni, máš můj obdiv, že jsi na takovou brigádu šla. Já bych to asi nezvládla.:-D a jinak, na mém starém blogu (monarichter.blog.cz) jsi mi psala, že se ti s novým blogem můžu ozvat, tak se ozývám!:-):-D

10 Svačinka | E-mail | Web | 27. srpna 2016 v 17:27 | Reagovat

Parádní článek plný velice vtipných historek :D
Je super, že téhle brigády nelituješ! :)
Spousta lidí by mohli být naštvaných už jenom kvůli tomu, že vám tam začalo pršet a že by museli na toi-toi. Já jsem na některých brigádách zažil i horší podmínky! Třeba jednou jsem byl u stánku s propagačními materiály jedné firmy ve 40 stupních venku. To by ještě nebylo tak hrozný, kdyby ten stánek měl přístřešek, ale neměl a já šel samozřejmě v tílku. No, asi si dokážeš představit, jak jsem dopadl. Rudej jak rajče, že jsem měl rok spálený tílko :D
Mimochodem, krásný vzhled blogu ;)

11 Broken girl | Web | 28. srpna 2016 v 23:07 | Reagovat

Já moc na brigády nejsem, protože přes léto nejsem schopná vstát ani před polednem :D Takže pracovně vůbec nic... ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama