Q&A | Říjen 2017

1. listopadu 2017 v 6:00 | Molly. |  q&a

ahoj všichni.

Jelikož už uběhla poměrně dlouhá doba a já bych chtěla tuhle sérii zkusit rozjet znovu, tedy pokud by Vás bavila samozřejmě. Za celou tu dobu jsem dostala teda o něco méně otázek než v předešlém článku Q&A ale to nevadí. Ráda zodpovím Vaše dotazy ať už přímo na mě či na okolnosti mého blogu či kosmetické rady. Nebudu to nějak zvlášť protahovat a pustíme se do toho.

Otázka od:

ADELA MACHOVA

Ví o blogu tvoji kamarádi nebo rodiče? Pokud ano, co na to říkají?
- Ano, moje máma o blogu ví a i když tomu pořádně ani nerozumí oč se jedná, tak i přesto mě v tom neuvěřitelně podporuje a dost mě potěší, když mi řekne, že si četla nový článek. To samé i můj úžasný přítel, který mě v tom též podporuje a kolikrát mi dává i parádní inspiraci a motivaci. Abych se přiznala, o mém blogu ví jen někteří kamarádi, kteří se o to zajímali a nebo se mě na to slušně zeptali. Nejprve to vzniklo tak, že se mě ptali co bych chtěla dělat po škole, řekla jsem, že bych chtěla psát do nějakého módního časopisu. Na což se mě zeptali jestli ráda píšu a tak nějak jsem se svěřila o mém blogu. Bohužel o mém blogu ví i někteří nekamarádi z čehož nejsem moc nadšená ale dokud necpou do komentářů mé soukromé věci ze soukromého života či starosti, nijak mi to nevadí. Od některých kamarádů jsem dostala podporu a některým to prostě přišlo jako hloupá zbytečná věc a jen se tomu zasmáli. Já ale dělám to co mě baví a neřídím se tím, pro koho to je dobrá nebo hloupá věc. Dělám to pro sebe a kdo mě v tom podpoří nebo ne je už na těch určitých lidech. Ti co mě podporují, ty mám opravdu ráda a děkuji jim za všechnu podporu, kterou mi dávají.
víc v celém článku

ELLEONORA

Když se zaměříš sama na sebe - jsi se sebou spokojená? Je něco, co na sobě nenávidíš (ať už fyzicky nebo vlastnost) a naopak - co na sobě máš ráda?
- Abych upřímně pravdou řekla, tak sama se sebou spokojená nejsem. Pořád je co zdokonalost a vylepšovat. Co se týče toho co na sobě nenávidím, no tak, slovo nenávidět mi připadá až moc, stačilo by, co na sobě nemám ráda. Z fyzického hlediska to určitě budou mé děsné vlnité a krepaté vlasy, má postava, na které je pořád co vylepšovat, má flekatá pokožka obličeje po různých alergiích, ekzémech apod. A když jde o vlastnost, tak je to občas má tvrdohlavost. Kolikrát mě štve, že si opravdu stojím za tím co řeknu a přes to nejede vlak. Postupně si ale uvědomím, že to není správný přístup a vyměknu, ale než se do té fáze dostanu zraním dost lidí okolo sebe svou tvrdohlavostí, což mě štve. Taky na sobě nemám ráda to, že si nevěřím. Teď už to není tak silné, díky mému příteli ale jsou dny, kdy mám chuť si nadávat a říct si, že jsem naprosto k ničemu, že nic nedokážu a že prostě to mám marné. Hlavně, když jde o snahu být nejlepší přítelkyní, kamarádkou či dobrou dcerou. Občas se fakt cítím tak, že se vidím jako něco, co je úplně bez naděje a nevěří si v ničem a na tom se potom odráží mé nepříjemné až občas umlčené chování. Díky bohu, že můj přítel mi dodává tolik důvěry v samu sebe, že to už není pro mě takový problém. Ale o takových mých nedokonalostech bych tu mohla hovořit donekonečna. Co mám na sobě ráda? Hm. Mám ráda to, že dokážu být ve většině případů až kriticky upřímná, což je si myslím dobře. Všichni by měli okolo vědět upřímný názor či vědět věci upřímně narovinu. To mě též naučil můj přítel. Být ke všem a se vším upřímná. Za což mu neskutečně děkuji. Mám ráda na sobě to, že dokážu zachovat klidnou hlavu, říct si, že mám už věk na to abych se nemíchala třeba do hádky nebo nedělala zbytečné rozbroje. Snažím se vše řešit racionálně a v klidu což na tom má též můj přítel podíl. Možná si budete myslet, že můj přítel mě nějak ovlivňuje, ale popravdě řečeno díky němu se cítím jako mnohem lepší člověk. Díky němu dokážu být sama sebou a srovnat si myšlenky v hlavě co opravdy chci i nechci a i když je to kolikrát semnou opravdu složité, na jednu stranu jsem ráda, za to jak se cítím s ním a jaká s ním doopravdy jsem. Šťastná. Takže můžu říct, že jsou u mě nedostatky ale jsou i věci, které mám na sobě opravdu ráda.

Myslíš si, že je důležité, aby se člověk měl rád?
- Já myslím, že svým způsobem by se člověk měl mít rád. Defakto se říká, že jedinému člověku na světě, kterému můžete 100% věřit jsme právě my sami. Něco na tom bude. Samozřejmě se najde plno lidí s důvody, proč sám sebe nemít rád, ale podle mě bychom se rádi mít měli. Přece jenom jsme na tom světě jednou za život a vyčítat si nebo se dokonce nenávidět pro své chyby, které má i někdo další a přehlíží je, je zbytečné. Mějte se rádi a buďte rádi, že jste tady a užívejte si života dokud to jde. Zbytečný stres, starosti, výčitky hoďte za hlavu, buďte takový jaký doopravdy chcete být a neberte ohled na ty, kteří chtějí aby jste byli jiní. Tím Vás nenavádím k tomu, aby jste si támhle řezali končetiny a neohlíželi se na rodiče apod. To vůbec, ať vás to ani nenapadne. Chci Vám tím říci, aby jste si prostě užívali života a brali věci i trochu optimisticky. Vy můžete sami sebe ovlivnit a změnit Váš přístup k věcem a k pohledům na svět. Vy, nikdo jiný, jen Vy. Urovnejte si v hlavě kým opravdu chcete být, jak se doopravdy chcete chovat a milujte se pro své kladné vlastnosti, přestaňte se nenávidět pro své nedokonalosti ale milujte své kladné věci. Myslíš si, že nemáš žádné kladné vlastnosti? Udělej si je! Mějte se rádi ♥

Tohle by bylo tedy z otázek vše. Je jich poměrně vážně málo, ale snažila jsem se u nich rozepsat jak jen to šlo. Občas možná odbočuji z téma, za což se moc omlouvám. Určitě se budu těšit na Vaše další dotazy a uvidíme se u dalšího článku.

Své další úžasné otázky či dotazy můžete psát SEM

mějte se fantasticky ☺
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tady

Klik 100% (36)

Komentáře

1 Jana | Web | 1. listopadu 2017 v 15:11 | Reagovat

Tyto otázky jsou zajímavé a odpovědi ještě víc. Hlavně ta poslední otázka, na kterou jsi odpověděla přesně dle mých představ! :-)

2 Anička | Web | 1. listopadu 2017 v 15:55 | Reagovat

Super otázky. Je dobře, že tě přítel i mamka podporují :)

www.thewaybya.blogspot.cz

3 K. | 1. listopadu 2017 v 20:28 | Reagovat

Ty otázky jsou zajímavé, člověk nad odpovědí musí trošku zapřemýšlet nad takovýmito věcmi :)
Je pěkné, že tě maminka podporuje, u mě o tom nikdo neví a ta poslední odpověď je skvělá :)

4 Natálie | Web | 1. listopadu 2017 v 23:16 | Reagovat

můj přítel mě taky vždy podporoval :) a i to s těma kamarádama jsem zažila :D taky někteří že je to zbytečnost a pak ti druzí že je to super.. pak jak budu starší tak si cokoliv přečtu a prostě vím, že to tam je :) a ta poslední odpověď je moc krásná :)

5 Molly. | E-mail | Web | 2. listopadu 2017 v 9:28 | Reagovat

[1]: Moc děkuji :)

[2]: To ano moc si toho od nich vážím

[3]: Děkuji, třeba můžeš být mile překvapena když to řekneš třeba mámě :)

[4]: Přesně tak a moc děkuji :)

6 Kix*♥ | Web | 2. listopadu 2017 v 20:33 | Reagovat

Je skvělé, že máš podporu od přítele, i od maminky :-) tak to má být! Jasně, vždycky se najdou i oči, které čtou tvůj blog a nejsou to zrovna tví přátelé, ale tomu se asi člověk prostě nevyhne :-(
Co se týká tvrdohlavosti, asi to mám podobně... někdy je mi až ze sebe i smutno, když si uvědomím jak si hloupě za něčím stojím a nakonec stejně postupem času zjišťuju že to bylo třeba zbytečně přehnané a nakonec bych to udělala stejně ráda jinak... ale mezitím už třeba zklamu dost lidí a nebo je jim to líto, jak se chovám... a mně pak taky -_- a to se dostáváme i k tomu, že mám pak pocit, že nejsem dost dobrá a akorát všechno kazím -_-
Líbí se mi, jak zmiňuješ přítele, jde  vidět, že je pro tebe opravdu velkou oporou, motivací, inspirací a to je dobře :-) Moc vám držím palce, aby se vám spolu dařilo ♥
Ta poslední odpověď je od srdce pravdivá a krásná :-) je potřeba si umět života užít, mít se rád... i když je pravda, že je to občas náročné a složité...

7 Magicmax | E-mail | Web | 5. listopadu 2017 v 19:18 | Reagovat

Ahooooooooj Molly! :D :)

Já bych rád začal dělat Q&A, ale já si myslím, že by mi lidé neposílali otázky. :D Takže to závidím, moc ostatním, co takové problémy nemají. :)

Je krásné, že tě tvoje mamka a tvůj přítel v tvém lbogu podporují. :) To je přece přímo krásné. :) Líbí se mi to! :) To já třeba svůj blog tajím. :D Třeba ve své škole, kde nechci aby nikdo z učitelů o tom věděl. :D Jak by se mnou jednali po přečtení článků "Zatajený obsah na Disney.cz" nebo dalších. :D "Radši mu vůbec nic neříkej. Von má přece ten blog." :( Takže to v žádném případě nechci dopustit. Nepřihlašuji se do svého školního počítče na blog, ani nepročítám tam komentáře,... i když pár malích vodítek, jsem bohužel zanechal. :D Ale moji rodiče o blogu vědí. :) Moje mamka mi nedávno říkala: "Nepiš zase na ten chorvatský blog a radši se připrav do školy." :D Ale to je samozdřejmně vytrženo z kontextu. :D

Z názorů lidí, kteří si myslí, že děláš blbosti, si nedělej hlavu. Vždy se najde někdo, kdo bude mít názor, který nemusí být z faktů založených na pravdě. Proto si musíš stát za svými názory, protože jen u nich můžeš vědět na čem jsou založené. :)

"Abych upřímně pravdou řekla, tak sama se sebou spokojená nejsem. Pořád je co zdokonalost a vylepšovat." Vždy je co zdokonalovat a zlepšovat. :) A to je na tom světě to dobré. :) Vždy je co dělat. :)

"Díky bohu, že můj přítel mi dodává tolik důvěry v samu sebe, že to už není pro mě takový problém." To musíš mít v mnoha ohledet báječného přítele. :) Snad to tak vydrží. :)

Já a moje upřímnoust. :D "Paní učitelko, vypadáte v tom černém oblečení úúúplně jako Morticia z Addamsové rodiny. :)" "Co???" "Ale Vám to neskutečně sekne!" :DD :DD :DD :) Paní učitelka vypadala vždycky ve všem, co nosila na sobě. A ke všemu byla nejoblíbenější učitelkou na škole a navíc byla pouze suplovací. :D Když jsme jí viděli, tak jsme se na ní vlhali s příjemným obětím. :D

Rozepsala ses krásně. :) Odbočování z téma se někdy nemusí nehodit ale jsou z toho zajímavé zajímavost. Zajímavé zajímavosti. :D :D

No nic měj se skvěle, Molly! A užívej si svého života. :)

8 Susane S. | Web | 14. listopadu 2017 v 20:09 | Reagovat

Je opravdu hezké, že tě maminka a přítel podporují, to se nestává příliš často ♥

9 xoxo-gossipgirl | Web | 14. listopadu 2017 v 21:13 | Reagovat

Moc se mi líbi tvé odpovědi :) Taky souhlasím, že by lidé měli mít rádi především sami sebe a s tvou odpovědí naprosto souhlasím :) Těším se na další takový článek!♥

10 MARY || BUBBLEGUM-BITCH | Web | 17. listopadu 2017 v 19:08 | Reagovat

Veľmi sa mi páčila hneď tvoja prvá odpoveď, je úžasné, že ťa v blogovaní podporuje maminka aj priateľ. Ja úprimne mám problém komukoľvek sa s blogom zdôveriť, vie o ňom len pár ľudí, ktorí sa  v blogovom svete tiež pohybovali a tak im to neprišlo ako niečo nezvyčajné. Inak mám tiež pocit, že môj priateľ na mňa veľmi pozitívne vplýva, tiež som si začala vďaka nemu viac veriť a naučila som sa veci riešiť menej impulzívne. A tú tvrdohlavosť máme tiež spoločnú :D Ale snažím sa s tým bojovať.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama